Bydlení Stavba a rekonstrukce

Proč vytápět v krbu či kamnech?

Topná sezóna se sice chýlí ke konci, ale již nyní je třeba myslet na to jak a čím vytápět příští rok. Jestliže máte vysoké účty za teplo, protože vytápíte na plyn či elektřinu, zkuste popřemýšlet o krbových kamnech.

Proč? Protože dřevo patří k dlouhodobě nejlevnějším zdrojům tepla. Jen pro srovnání – vytápění plynem vyjde průměrnou domácnost na 30 tisíc korun, vytápění dřevem vyjde o polovinu levněji. Topení v krbu má navíc i ekologický rozměr, protože používáte obnovitelný zdroj energie.

Krásné vytápění v krbu

Zajímavým řešením je také přitápění dřevem – například v krbu. Ty byly vždy symbolem rodinné pohody. Kolem krbu se scházela celá rodina, povídalo se, odpočívalo. Oheň je lepší než jakákoli jiná televize a krb pozvedne váš interiér.

Přečtěte si také:  Jak na bydlení ve venkovském stylu?

Jak byste si svůj obývací pokoj mohli vylepšit, pokud byste se rozhodli vybudovat krb? Podívejte se – napoví vám přehledná a poutavá galerie krbů.

Renesance kamnářství

Opět prostě objevujeme krásu přírodního vytápění, voňavého dřeva, praskajícího ohně. Teplo z kamen nebo krbu je vždy hřejivější než anonymní tepelná energie, kterou vyzařují radiátory. A tak není divu, že opět vzkvétá kamnářství. Šikovný a zručný řemeslník je prostě k nezaplacení.

Správný kamnář vám poradí nejen s výběrem krbových kamen do vašeho interiéru, ale také navrhne otopnou soustavu a vše precizně provede. Mimochodem, vybrat vhodný výkon kamen není jen tak, takže se vyplatí obrátit se na odborníky.

Komín je základ

A pokud ve vaší novostavbě chybí komín nebo potřebuje opravu, bude třeba pustit se i do této záležitosti. Komíny musí splňovat určité normy, takže si je rozhodně nechte postavit profesionály. Vyhnete se tak řadě nepříjemností, jako je například špatný tah kamen nebo zvýšené riziko požáru.

Přečtěte si také:  Sekční garážová vrata cena
Proč vytápět v krbu či kamnech?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *