Bydlení

Venkovní žaluzie, nebo venkovní rolety?

Venkovní zastínění oken je moderní. Interiér domu nebo chalupy chrání před slunečními paprsky, v zimě naopak venkovní rolety nebo žaluzie izolují teplo. V neposlední řadě zvyšují bezpečnost vaší nemovitosti. Jak venkovní žaluzie a rolety vybrat? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Stínit je v některých situacích žádoucí. Včasné zatažení rolet nebo žaluzií zamezí přehřívání interiéru. V zimě zase venkovní rolety a žaluzie zvyšují tepelně-izolační vlastnosti obálky domu. Venkovní zastínění oken vás ochrání i před nechtěnými pohledy kolemjdoucích. Pokud nad stínícími prvky uvažujete, pravděpodobně budete volit mezi žaluziemi nebo roletami.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie patří k nejpoužívanějším možnostem venkovního stínění. Efektivně odráží sluneční paprsky a současně představují účinnou tepelnou ochranu domu. Prostřednictvím lamel lze snadno regulovat vstup denního světla do interiéru. Výhodou je, že oknem můžete větrat i se staženými venkovními roletami. K výhodám venkovních žaluzií patří také dlouhá životnost, vysoká kvalita a přijatelná cena.

Přečtěte si také:  Jaké posezení na zahradu: Markýzu, nebo pergolu?

Venkovní rolety

Venkovní rolety nebo předokenní rolety představují jeden z nejstarších způsobů stínění oken. Nevyužívají se přitom jen v obchodech nebo komerčních prostorách, ale také na rodinných domech a chalupách. Výhodou venkovních rolet je, že pomáhají udržet stálou teplotu v místnostech vystavených slunečnímu záření. Proto šetří náklady za elektřinu (klimatizace). Využijete je ale i v zimě, kdy sníží úniky tepla přes okna.

Venkovní rolety se snadno ovládají (většinou ručně nebo motoricky). Vyznačují se vysokou životností, a to především s ohledem na pevnou hliníkovou konstrukci a kvalitní látky (polyesterová vlákna potažená PVC). Vybírat můžete z různých barev a designu. Venkovní rolety se rozhodně stanou skvělým a funkčním doplňkem každého domu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *