Toužíte po bydlení, které je tak trochu jiné než zavedený průměr? Pokud vás neláká moderní pojetí interiéru plného skla a kovu, mohl by vám padnout do oka styl venkova. Inspirovat vás může nejen tradiční český, ale také romantický francouzský nebo anglický venkovský styl. A my vám prozradíme pár tipů, které jsme získali od řemeslníků.
Každý ze zmíněných venkovských stylů má svá specifika. Český venkov se nese v duchu pestrého malovaného selského nábytku, kachlových kamen a kanafasu. Francouzi nedají dopustit na přítomnost levandule, bělostný nábytek a množství romantických prvků. Anglický venkovský styl reprezentují velké krby, vzorované tapety, pohodlné ušáky a motivy zvířat a krajiny.
Vhodné barvy
Malíři pokojů doporučují přírodní pastelové barvy v podobě bílé, růžové, světle modré, slonové kosti, zelené, odstínů béžové a hnědé. Interiéry jsou plné doplňků – otevřených polic, svíček a svícnů, květin, dekorativních obrázků a nostalgických černobílých fotografií. Dominují velká zrcadla a výrazné nástěnné hodiny.
Neméně důležité jsou i vhodně zvolené textilie, které bydlení propůjčí nefalšovanou venkovskou atmosféru. Při zařizování nezapomeňte na záclony a závěsy, vyšívané dečky a ubrusy, polštářky, lněné látky a přehozy.
Jakou podlahu?
Podlaháři uvedli, že perfektním základem venkovského bydlení jsou dřevěné podlahy. Špatnou volbou však není ani kameninová nebo keramická dlažba evokující doby dávno minulé. Vedle nešlápnete ani s moderními materiály jako PVC nebo laminát. Zdařilé imitace nikdo od přírodních materiálů nerozezná.
Co dodat závěrem
Chcete-li, ať se vám rekonstrukce v duchu venkovského bydlení vydaří, neváhejte se obrátit na zkušené řemeslníky. Využijte kompletní nabídku služeb a pozvěte si domů odborníky, kteří svou práci odvedou svědomitě a zároveň za přijatelnou cenu. Krom podlahářů, malířů a natěračů vám jistě přijdou vhod také instalatéři Ústí nad Labem.