Dog Woman Park Pet Garden Animal  - Pezibear / Pixabay
Chovatelství a zvířata

Co psovi nebo kočce pod stromeček aneb Vánoce našich mazlíčků

Vánoce nejsou jen časem pohody a dárků lidí, jsou to svátky, kdy myslíme i na naše čtyřnohé mazlíčky. Už víte co pořídíte pro svého psa nebo kočku k letošním Vánocům?

Vánoční dárky pro psi

I to, že se našim mazlíčkům věnujeme více než během celého roku, může být pro naše mazlíčky a čtyřnohé kamarády krásným dárkem. Tak jako u lidí, i u psů je nejšastějším dárkem něco na zub. A jelikož jsou Vánoce, je možné sáhnout pořádně do peněženky a zpestřit našim mazlíčkům vánoční svátky extra pochoutkou. Tradičním dárkem pro pejska pam může být nové vodítko. Méně tradičním dárkem pak módní doplněk, která pejsek užije právě v zimním období.

Co máme společné se světem lidí je též obdarování vitaminy. Zvláště v zimě, kdy je přirozený nedostatek dostupných vitamínů, je skvělým dárkem právě vitamínový doplněk. Další z možností co pejskovi koupit je nový pelíšek nebo přepravku. No a protože i psi jsou hraví, nesmíme zapomenout na nějakou malou hračku pro psa. Pokud chceme jít s dobou, jsou na trhu takové technologie, které našeho pejska ohlídají za nás. Jedním z nich je GPS obojek. Další technologickou „vychytávkou“ je automatický dávkovač krmiva, který je možné ovládat přes mobilní telefon.

Vánoční dárky pro kočky

V prví části jsme se věnovali našim pejskům. Pojďme se tedy podívat na Vánoce našich kočiček. Tak jako u psů, tak i o koček je nejčastějším vánočním dárkem krmivo pro kočky. Ať už vybereme suché krmivo, nebo krmivo v konzervě, nemůžeme nic zkazit, když našim kočkám dopřejeme na Vánoce o trochu více než přes rok. I kočkám můžeme dopřát nový kočičí pelíšek. Praktický dárek, který potěší více majitele než samotnou kočku, je nová přepravka na kočky.

Co ovšem kočku zaručeně potěší je nové škrabadlo. Ať to bude malé škrabadlo, nebo velké škrabadlo, nebo snad závěsné škrabadlo na radiátor, kočku to rozhodně potěší. Mezi praktické dárky, která mohou být potěšením obou stran jmenujme například šampony, antiparazitní přípravky nebo kartáče. Ne trhu je mnoho „vychytávek“ pro kočky. Existují elektronické hračky v podobě myší, které vaší kočku zabaví na dlouhé hodiny. I pro kočky je na trhu dostupné elektronické automatické krmítko.

Naši čtyřnohý mazlíčci jsou na tom o Vánocích podobně tak jako my lidi

Ze všech stran se na nás hrne jídlo a různé pamlsky. Reklamy z televize nás zahlcují vším co by mělo být ještě pod stromečkem a my v touze po obdarování tím nejlepším dárkem zapomínáme na to nejdůležitější. Nezapomínejme tedy na to, že vánoční svátky nejsou jen o nakupování dárků, běhání po obchodech a přejídání se bramborovým salátem a kupou cukroví a naše mazlíčky a také nás obohaťme i pohybem.

Není nad to využít oněch dvou volných dnů následujících po Štědrém dnu na vycházky se psem do přírody. Nemusí to být romanticky zasněžená krajina, jak namalovaná od Lady, aby v nás rozehřála plamínek tepla z toho, že jsme všichni spolu. Jak již bylo napsáno na začátku, největším dárkem pro naše mazlíčky bude naše přítomnost, kterou jim během roku tolik nenabízíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *