Sport a volný čas

Prodej elektrokol výrazně roste: Už jste jim přišli na chuť i vy?

V obchodech s koly se stále častěji můžete setkat s nabídkou takzvaných elektrokol. Jedná se o speciální typy bicyklů, které na první pohled vypadají normálně, mají však zabudované elektrosety s přídavnými motůrky. Jejich obliba roste hned z několika důvodů. Kdo e-kolo vyzkouší, ten si ho hned zamiluje. Prodej elektrokol roste v poslední době skutečně enormně. Není to jen tím, že by cyklisté zlenivěli, jen chtějí větší komfort při jízdě.  Stále musíte šlapat do pedálů, kolo za vás nepojede samo. Ale nemáte tolik práce, jízdu v terénu i na silnici si tak daleko více užijete a vychutnáte.

Elektrokola jsou vhodná pro lidi v každém věku

Výlety na kole patří k nejoblíbenějším volnočasovým aktivitám. Pokud si pořídíte e-kolo, můžete se vydat do terénu, ať už je vám 10 či 60 let. Díky lehké podpoře přídavného motoru při jízdě nemusíte vykonávat takovou námahu, takže i do kopců zvládnete vyjet hravě, aniž byste se nějak výrazně zapotili. Jde o ideální typ kola pro seniory, ocení jej ale i aktivní lidé, kteří mají dobrou fyzičku.

Přečtěte si také:  Grilujeme, grilujete, grilují...

Náklady na pořízení či přestavbu nejsou příliš vysoké

V určitých případech si dokonce ani nemusíte pořizovat speciální elektrokolo. Na něj se totiž dá přestavět i klasické kolo, stačí si dokoupit potřebné komponenty a nechat si je v servisu namontovat. Náklady se pohybují maximálně v řádech několika tisíců korun. Při běžném užívání vás pak elektrokolo stojí pár korun. Jedno dobití baterie, na které ujedete přes 50 kilometrů, stojí kolem 3 – 4 Kč. Až e-kolo vyzkoušíte, už z něj nebudete chtít slézt.

Doslova vám přiroste k srdci, o tom jsem zcela přesvědčený. A cyklistiku začnete mít ještě radši nežli doposud. V létě si budete moci plně vychutnávat jízdu krajinou, aniž by z vás po každém vyjetém kopečku tekl pot.

Prodej elektrokol výrazně roste: Už jste jim přišli na chuť i vy?
Prodej elektrokol výrazně roste: Už jste jim přišli na chuť i vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *