Cestování a dovolená

Horská Kvilda: Ideální místo pro lyžování i turistiku

Jako vyznavači lyžování a vysokohorské turistiky byste rozhodně měli navštívit Horskou Kvildu a její okolí. Tato malá obec na Šumavě totiž nabízí ideální podmínky, a to nejen v zimě, ale prakticky po celý rok. Oproti jiným horským oblastem v České republice zde najdete mnohem větší klid. Zároveň si však užijete dosyta sportovních aktivit. Najdete tu i levné ubytování, které představují Apartmány Horská Kvilda.

V zimě si užijete sjezdovky i spoustu kilometrů běžeckých tratí

Zadov leží v samém srdci Šumavy. V zimě zde díky vysoké nadmořské výšce panují skvělé podmínky pro lyžování. Zatímco v nížinách není po sněhu ani památky, tady se můžete těšit na upravené běžecké trasy a samozřejmě i zasněžená zimní střediska. Přímo na Kvildě najdete sjezdovku. Není sice nijak náročná, pro rekreační lyžaře však bohatě postačí. Velkou výhodou je, že Penzion Horská Kvilda leží přímo v její těsné blízkosti, takže to na svah máte opravdu jen pár minut. Nedaleko Kvildy pak najdete prostorné zimní středisko Zadov, které během hlavní sezony láká každý den stovky, ba dokonce tisíce lyžařů.

Horská Kvilda: Ideální místo pro lyžování i turistiku
Horská Kvilda: Ideální místo pro lyžování i turistiku

V létě na kolo a výlety do lesů

Ti z vás, kteří mají radši pěší turistiku nebo jízdu na kole, nebudou zklamáni. Po opadnutí sněhu zde sice končí zimní sezona, volně na ni však navazuje letní. Ta láká na pěší výlety po značených trasách, které vás z Kvildy dovedou třeba k pramenu Vltavy. Stejně tak v okolí využijete horská kola, jsou zde cyklotrasy různých obtížností a délek. Pro každého vyznavače sportu se zde jistě něco najde.

Na Kvildě najdete příjemné ubytování

Levné ubytování na Kvildě zajišťuje tamní penzion. Na výběr máte z několika prostorných apartmánů. Největší z nich pojme 6 – 8 osob, takže jde o ideální místo, kam můžete vyrazit s přáteli či celou rodinou. Každý apartmán je vybavený vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením, jinak jsou pokoje velmi útulně a moderně zařízené. Přímo v objektu penzionu Kvilda se nachází půjčovna lyží. Pokud se tak na hory nechcete vláčet s vlastními lyžemi, rádi vám je zde za mírný poplatek zapůjčí. Jako hosté penzionu budete mít oproti běžným zákazníkům slevu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *