Arthrocalman Osteoarthritis Knee  - naturwohl-gesundheit / Pixabay
Zdraví a styl

Pozitivní výsledky léčby artrózy

Zdraví by mělo být vždy „až“ na prvním místě. Zdraví si přejeme při každém blahopřání, ale zejména ti, kteří mají nějaké zdravotní problémy, moc dobře vědí, že se v žádném případě nejedná o samozřejmost. Právě to je důvod, proč se v dnešním článku zaměříme na medicínské téma, tedy kmenové buňky. Jsou to tělu vlastní buňky, které se nacházejí v různých tkáních a orgánech. Nejčastěji jsou izolovány z kostní dřeně nebo z tukové tkáně. Právě tuková tkáň je bohatá na kmenové buňky. Jistě mi dáte za pravdu, že jde o hodně skloňované téma, protože se podle posledních výzkumů jedná o opravdový fenomén, díky kterému se dá léčit třeba i artróza.

Co je artróza a jak ji léčit

Artróza je totiž chronická a bolestivá degenerace především nosných kloubů, kterou trpí 50 a podle některých statistik až 80% dospělé populace nad 50 let. Nejnovější poznatky ukazují, že v boji s chronickou bolestivou degenerací nosných kloubů pomáhají kmenové buňky, které se aplikují přímo do kloubu postiženého artrózou (viz obrázky). Lékaři nejdříve pacientovi provedou malou liposukci, kdy odsají asi padesát mililitrů tuku z těla. Kmenové buňky se následně ve spolupráci s tkáňovým zařízením separují a aplikují injekčně přímo do oblasti postiženého kloubu.

Přečtěte si také:  Internet může být dobrý sluha, ale i špatný pán aneb závislost na internetu

Stupeň artrózy určuje klinické a rentgenové vyšetření postiženého kloubu. Oprava poškozené chrupavky trvá zpravidla několik měsíců v závislosti na stupni a rozsahu postižení, avšak k významnému zlepšení potíží (především bolestivosti) může dojít již po 1-2 týdnech. Po 3 měsících je vhodné zkontrolovat klinický stav. V případě předchozího těžkého poškození chrupavky je vhodné zvážit druhou aplikaci kmenových buněk.

V průběhu roků byly provedeny stovky aplikací a výsledky jsou mimořádné. Příznivou odezvu má až 90% klientů. Pozitivní ukazatele byly zaznamenány hlavně v ústupu, nebo snížení intenzity bolesti a také v rozsahu hybnosti kloubů postižených artrózou. V Praze jsou aplikace prováděny v ambulanci Online 24 kliniky na Karlově náměstí a v Ostravě na Klinice plastické chirurgie v Tyršově ulici v centru města.

Knee Old Care Injury Pain - Taokinesis / Pixabay
Pozitivní výsledky léčby artrózy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *