Heart Marble Glass Ball Water  - Johnnys_pic / Pixabay
Rodina a děti

Valentýn a dekorace do bytu

Tak jako každý rok, i letos se nám blíží svátek všech zamilovaných – svatý Valentýn. Ačkoliv to pro nás není historicky tradiční svátek, rok od roku se u nás více a více zabydluje.

Kromě vyznání lásky a obdarování svých drahých poloviček má tento svátek potenciál ve zkrášlení našich interiérů bytů a domů. Romantickou atmosféru tak můžeme navodit a příjemné chvilky tak doprovodit i valentýnskou dekorací. A jaké máme tedy možnosti? Valentýnské dekoraci si můžete pořídit v obchodech nebo se o její výrobu můžete pokusit sami. S blížícím se svátkem svatého Valentýna se obchody s dekorací promění zamilované obchůdky plné srdíček v červeno-růžových barvách. Pokud však nechcete za dekoraci utrácet, je možné v obchodech pořídit pouze materiál pro jeho výrobu a dekoraci si doma poté vyrobit.

Přečtěte si také:  Víme, kde zakoupit kvalitní dětské oblečení za výhodné ceny

Srdíčka různých velikostí

Šikovné ruce dokážou vyrobit z již nepotřebných kusů látek zdobná srdíčka v různých velikostech, která vkusně doplní atmosféru ve vašem interiéru. Takové látkové srdíčko může být součástí dekorace na stole, ale ty o větších rozměrech se mohou stát i dekorací zavěšenou na zeď. Nemáte-li po ruce látku, nit a jehlu, určitě lze tyto materiály nahradit například barevným papírem a barevnou stužkou. Místo nitě a jehly nám poté postačí nůžky a lepidlo.

Romantic Background Pink Colour - susan-lu4esm / Pixabay
susan-lu4esm / Pixabay

Srdce a květiny

Dekorací na stůl společně se stylovým prostíráním nám doplní například i ovoce, ve kterém jsou vykrájené motivy spojené se svatým Valentýnem, nejvhodněji to budou malé srdíčka. Lze tak použít například jablka, ale stejně tak je možné použít i třeba kiwi. Zajímavou ovocnou dekoraci může doplnit i do tvaru srdce vytvarované třešně.

Přečtěte si také:  Víme, kde zakoupit kvalitní dětské oblečení za výhodné ceny

Sladkosti ve tvaru srdce

A jelikož láska prochází žaludkem, tak není nic snazšího než odekorovat slavnostní romantický stůl vlastnoručně napečenými koláči ve tvaru srce. Červenou barvu náplně obstará sladká jahodová marmeláda. Formy na korpus ve tvaru srdce jsou dnes běžně k dostání na mnoha internetových obchodem.

Valentýnské zákusky

A k takovéto sladké tečce je hříchem nepřidat vkusně nazdobenou kávou, kde se srdce vytvoří z pěny na kávě. Opravdovou třešničkou na dortu pak mohou být čokoládové bonbony ve tvaru srdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *