Grilling Steak Grilling Meat  - Nachrichten_muc / Pixabay
Jídlo a nápoje Sport a volný čas Zahrada a zeleň

Grilujeme, grilujete, grilují…

K zahradní party ze krásného počasí patří bezesporu gril. Češi se stali přeborníky v grilování čehokoliv a na čemkoliv. Zajímá Vás jaké jsou trendy v grilování?

Již je tomu dávno, co jediným představitelným způsobem Čechů o opečeném mase na zahradě, bylo ohniště na kterém si opékáte tradiční české špekáčky. České ohniště jsou již nenávratně tytam a naše  zahrádky a terasy zaznamenávají obrodu v podobě grilů. Je již jen málo Čechů, kteří nevyzkoušeli kouzlo grilování. Grilování, to již není jen špekáček, ale široká škála receptů a z toho plynoucích chutí. Grilovat lze maso, zeleninu, ovoce ale i například sýry.

Láká Vás také grilování a hledáte tipy a rady jak vybrat ten správný zahradní gril? Na trhu je nepřeberné množství zahradních grilů. Odlišují se konstrukcí, palivem nebo například i funkčností či v některých případech i multifunkčností.

Jedním z možných grilů je plynový gril

Gril, jehož palivo je plyn. U plynových grilů je pozitivem rychlá příprava grilu do pohotovostního režimu. Plyn nám zajistí rychlé roztopení a následně i snadnou regulaci intenzity hoření, resp. požadované teploty. Nevýhodou může být použití plynového grilu v uzavřených prostorách, v případě grilování na zahradě nám však tento neduh život komplikovat nebude. Mezi klady určitě patří oproti grilům na dřevěné uhlí i výsledná vitalita grilovaného masa.

Přečtěte si také:  Prodej elektrokol výrazně roste: Už jste jim přišli na chuť i vy?

Obsluha grilu není nikterak složitá, nejvíce péče si tak jako v jiných případech vyžádá očista grilu a navíc u plynu i výměna plynových náplní. Oproti jiným řešením je nutné zkonstatovat, že plynové grily zaujímají v cenové stupnici mezi ostatními grily ty vyšší příčky.

Grilled Beef Roast Grill Barbecue  - andresmmartinez / Pixabay
andresmmartinez / Pixabay

Druhým možným grilem je elektrický gril

Oproti plynovému grilu má elektrický gril několik výhod. Ať je to jeho snadná instalace, která není závislá na doplňování náplní, přes možnost využití grilu i v uzavřených místnostech, což se může hodit například na zimní terasu, až k rychlosti dosažení pohotovostního režimu a možnosti regulovat požadovanou teplotu. Pozitivně lze hodnotit i pořizovací ceny elektrických grilů, která jsou cenově dostupnější než grily plynové.

Třetím z možných je potom gril na dřevěné uhlí

Jedná se o tradiční způsob grilování, který sebou přináší tradiční emoce spojené s rozděláváním ohně, ale i požitek spojený s cítěním spáleného dřevěného uhlí. Je to právě tato emoce, která jistou část lidí přitahuje tato tradiční metoda grilování. Oproti tomu však stojí proti tradici i několik negativ. Jsou jím větší nároky na čas příprav při rozdělávání ohně a dosažení ideální teploty. Složitější proces je i ohlídat stálou teplotu, respektive minimální možnost regulace teploty. Výhodou je ovšem nejnižší pořizovací cena oproti ostatním popisovaným grilům.

Přečtěte si také:  Zahradní stany pro vaše party

Uvědomte si, že koupí grilu to vše nekončí

Pro Vaše grilovací party budete potřebovat i spoustu příslušenství na gril. Ať se jedná o další rošty na gril, nebo ať je to například teflonová podložka na grilování, grilovací vidlice či speciální grilovací pánve. Pak už jen nakoupit suroviny a hurá na grilování. Na Váš gril tak může čekat například grilovaná zelenina, grilovaný hermelín, grilovaná žebra, grilované kuře, grilovaná krkovice nebo i třeba grilované žampiony.

Sausage Curry Curry Wurst Grill  - congerdesign / Pixabay
congerdesign / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *